למה חשוב לנקות ספות באופן מקצועי?

כל בני האדם, או לפחות הרוב הגדול, מעדיפים לחיות בבתים נקיים. ספות הן אחד הרהיטים הבולטים ביותר בכל סלון, ולכן מן הסתם כדאי להקדיש תשומת לב רבה לניקוי יסודי שלהן. בפועל, בלא מעט מקרים, מדובר בפריט שסובל מלכלוכים שונים שלא תמיד מתבלטים לעין אבל הם קיימים ומשפיעים על הספה ועל החלל כולו – ולכן מומלצת האופציה של ניקוי מקצועי של הספות לפחות אחת לשנה.

מהי קרדית האבק ולמה חשוב להיפטר ממנה?

כדור הארץ הוא כידוע גם הבית של המוני מיני בעלי חיים כולל מיליוני סוגים של חרקים. כל עוד הם חיים את חייהם מחוץ לבתים ולעסקים שלנו, הם מן הסתם לא מהווים מטרד – אבל כשהם מתנחלים בסלון התחושות כמובן שונות לגמרי. את רוב החרקים אפשר לראות – נמלים, תיקנים ואפילו פרעושים זעירים. לעומת זאת את אחד החרקים הנפוצים ביותר בבתים, קרדית האבק, אי אפשר לראות בלי מיקרוסקופ.

אי אפשר לראות אבל בהחלט אפשר להרגיש: הגללים של קרדית האבק, שחיה בתוך הריפודים של הספות, נישאים ברוח וגם אותם אי אפשר כמובן לראות אבל הגוף שואף אותם לתוכו והתוצאה עלולה להיות תגובה אלרגית משמעותית, ובפרט התעטשויות רבות, נזלת וגם נפיחות בעפעפיים. אצל אנשים עם אסתמה או בעיות אחרות הקשורות למערכת הנשימה התגובה עלולה להיות חמורה אף יותר.

חשוב להבין שגם שאיבת אבק בתדירות גבוהה לא מצליחה להעלים את המפגע – ניקוי ספות מקצועי עם ציוד משוכלל כן.

הארכת תוחלת החיים של הספות – חיסכון כספי משמעותי

סיבה טובה נוספת להשקיע בניקוי מקצועי של הספות היא שבדרך זו הרהיטים זוכים לא "רק" להיות נקיים יותר אלא גם הופכים ליפים יותר.

למעשה ספה שעברה טיפול מקצועי באמצעות מכונות ייעודיות ובחלק מהמקרים גם שימוש בקיטור חם נראות כמו חדשות אחרי השירות. בהתאם ניתן להשתמש בספות תקופה ארוכה יותר מבלי שהסלון ייראה ישן או מוזנח – כך שהניקיון למעשה חוסך לכם כסף משום שהוא מפחית את תדירות החלפת הספות בסלון. עוד כדאי לדעת בהקשר זה כי ניקוי ספה בכל גודל אינו שירות יקר, בין השאר בזכות התחרות בתחום.

אפס כתמים – מקסימום ניקיון

גם אנשים זהירים עלולים לעיתים להכתים את הספה. חוסר תשומת לב רגעית יכול למשל להוביל לכתם שמן כשאוכלים סלט על הספה, לכתם של קפה או פטל או יין, כתמי דם הם עוד תופעה נפוצה ואם יש לכם בבית פעוטות או חיות מחמד גם כתם של שתן או קיא עלולים לכער את הספה גם אחרי שמנקים אותם באמצעים ביתיים.

ניקוי מקצועי מעלים לא רק את הכתם אלא גם כל סימן לכך שהיה כתם על הספה. מצב נוסף שבו הזמנת חברה מנוסה היא כבר חובה הוא כשיש כתם של עובש, וזאת משום שמדובר במפגע תברואתי חמור שמגדיל את הסיכון ללקות במחלות שונות וחמורות.

/ 5.

דילוג לתוכן