איך לשמור על המשרד שלנו מפני מזיקים?

סביבת עבודה נעימה ומטופחת היא אחד המרכיבים העיקריים בסל הציפיות של עובדים. למעשה בחלק מהמקרים המצב במשרד משפיע על שביעות הרצון של העובדים ועל הנכונות שלהם לתרום את כל מרצם וכישוריהם לחברה אפילו יותר מהשכר. בהתאם כדאי מאוד להקפיד על תחזוקה נאותה של המשרד, ובפרט למנוע הגעת מזיקים שונים.

הדברה תקופתית

הצעד הבסיסי לשמירה על המשרד ועל העובדים והעובדות הוא ביצוע הדברה תקופתית, כלומר הדברת מנע שתרחיק מהמשרד נמלים ותיקנים אמריקאים לאורך כל העונה החמה. את ההדברה הזו יש לתזמן כבר לתחילת הקיץ ואפילו לסוף האביב, ועוד כדאי לדעת בהקשר זה כי כיום קיימים חומרי הדברה מתקדמים שמתאפיינים במינימום רעילות וגם כך מצליחים לבצע את המשימה ביעילות מרבית.

מטבחון נקי

במשרדים שיש בהם מטבחון חשוב מאוד לשמור בו על הניקיון. זוהי אחריות משותפת של העובדים שמשתמשים בחלל בכל יום ושל המעסיקים או המנהלים, שנדרשים להזמין שירותי חברת ניקיון משרדים(בתדירות שמושפעת מאינטנסיביות השימוש במטבח, מספר העובדים, שטח המשרד באופן כללי ופרמטרים נוספים).

כשבמטבחון יש שאריות מזון חשופות ונגישות, חרקים בעלי חושים חדים נמשכים למקום, וכך גם עכברים וחולדת. באופן טבעי קל יותר למנוע את הבעיה מראש מאשר להתמודד איתה אחרי שהיא נוצרת – למרות שבאופן טבעי יש פתרונות גם למצב שבו יש נוכחות של מכרסמים במשרד – ולכן חשיבות השמירה על הניקיון.

ערנות

המלצה נוספת היא לגלות ערנות, כשגם במקרה זה האחריות משותפת לכל מי שמגיע למשרד מדי בוקר. תמיד קל יותר לפתור בעיות קטנות לפני שהן מחמירות, ולכן גם כשמגלים כמות מועטה ולכאורה אפסית של חרקים כדאי להבין שקצב הריבוי של רוב סוגי החרקים עלול להוביל להגדלת הכמות שלהם במהירות מסחררת. בהתאם אם התגלו במשרד שלכם פרעושים, נמלים, תיקנים גרמנים, זבובונים או כל חרק אחר, הזמינו הדברה בתל אביב עכשיו. פעולה מידית גם מפחיתה את עלות השירות, שבאופן טבעי עלול להתייקר ככל שהיקף הבעיה גדול יותר.

הימנעות מהכנסת פריטים שעלולים להיות שורצי חרקים

אחד המזיקים הנפוצים ביותר במשרדים הוא התיקן הגרמני. הכוונה היא לג'וקים הבהירים יחסית והזעירים שמסתובבים במטבח, ועלולים להתחבא גם בתוך מכונת הקפה או בר המים. אחת הדרכים הנפוצות ביותר שבהן תיקן גרמני מגיע למקום חדש היא באמצעות קרטונים. בהתאם מומלץ בחום לא להשאיר במשרד קרטונים (ששימשו למשלוחי ציוד או מזון) אלא להשליך אותם מיד למתקן מחזור מתאים.

/ 5.

דילוג לתוכן