איך לבצע ניקיון יסודי לאחר איתור נזילה?

מעבר לכך שמדובר בפעולה היגיינית ואסתטית, יש צורך בניקוי יסודי לאחר איתור נזילת מים כדי להבטיח שהאזור בטוח. אם קיימת רטיבות, לא חסר הרבה בשביל שהיא תגיע למכשירי חשמל. ומכאן, הדרך לאסון היא קצרה. אז, מה חשוב לדעת על ניקיון אחרי איתור נזילת מים?

הדבר הראשון שצריך לעשות לאחר גילוי נזילת מים הוא, להפסיק מיד את כל הפעילויות ולסגור את המים. כדאי גם להתקשר לאינסטלטור או לחברה לשיקום נזקי מים, אבל קודם כל סוגרים את השיבר הראשי של מערכת המים שלכם. לאחר מכן אפשר להזמין ברוגע חברת איתור נזילות מים שתגיע ותטפל בבעיה.

כיצד מבצעים איתור נזילות מים?

שרברבים צריכים להיות מאומנים ובקיאים בעבודת איתור הנזילות, מכיוון שיש לנזילות מים השלכות רבות ומסוכנות גם. בתוך כך, אינסטלטורים משתמשים במגוון כלים עבור איתור נזילות מים. כלים אלה כוללים, בין היתר, מצלמות אינפרה אדום, מה שנקרא גם מצלמות תרמיות.

ניתן להשתמש במצלמות אינפרה אדום כדי לזהות נזילות מהצינורות, מתשתיות המים, ממערכות הביוב, מתחת לריצוף, בתוך הקירות ועוד. יתרה מזאת, שרברבים יכולים גם להשתמש במצלמות אלו כדי לזהות בעיות פוטנציאליות בצינורות, כמו קורוזיה או סדקים.

דרכים לנקות אחרי תיקון נזילת מים והצפת מים

ישנן מספר דרכים בהן תוכלו לנקות לאחר תיקון נזילת מים או הצפה. אחת מהן היא השיטה הביתית, שכוללת שימוש בסודה לשתייה ובחומץ מעורבבים עם מים עד כדי יצירת מרקם של משחה. הסודה לשתייה תספוג את הלחות ותמנע מעובש לצמוח, בעוד שהחומץ יהרוג את כל החיידקים שעלולים להימצא באזור.

כמו כן, אתם יכולים גם להשתמש בתערובת של מי חמצן וסבון כלים, כאשר את מי החמצן אפשר לרכוש בקלות בכל סופר פארם. בנוסף, אפשר גם לנסות להשתמש בחומר ניקוי מבוסס אנזים כמו אקונומיקה במקום חומץ. אמנם אקונומיקה יותר חריפה מחומרי ניקוי אחרים, אך היא מאוד יעילה בהריגת חיידקים תוך הסרת עובש מהאזור.

טיפים לניקוי חללים אחרי הצפת מים או נזילת מים

הכי חשוב, לאחר איתור נזילה של מים יש לבצע ניקוי יסודי הכולל שימוש במגוון כלים, חומרי ניקוי ושיטות ניקיון. ראשית, יש לטאטא כל פסולת רטובה שנפלה על הרצפה עם מטאטא או שואב אבק. אם יש לכם שואב אבק שעושה גם ספונג’ה, אפילו יותר טוב.

שנית, יש לחטא אזורים לחים עם חומר חיטוי מכיוון שאם לא תעשו זאת, במהרה אתם תתמודדו עם בעיית עובש וריח חריף של טחב. אם אתם לא מסתדרים עם עבודת הניקוי, תוכלו להזמין חברת ניקיון משרדים מקצועית שתטפל במקרים של הצפות מים ונזילות. אם זו ההתכווננות הכללית שלכם, בצעו כעת השוואת מחירים בין חברות ניקוי אחרי איתור נזילות מים, וחסכו בעלויות.

/ 5.

דילוג לתוכן