לפרטים והצעת מחיר

 

אחת התופעות היותר בעייתיות שעלולות להופיע במכשירי החשמל שלנו היא הצטברות אבנית. התופעה רווחת במיוחד במתקני מים ומכונות קפה, שכן מדובר במכשירים שעובדים על בסיס יום יומי ועל כן חייבים לעבור תחזוקה שוטפת, מה שלא תמיד מבוצע. בשורות הקרובות תבינו את החשיבות של ביצוע ניקוי אבנית לפי הוראות היצרן וכיצד הדבר צריך להיות מבוצע.

חומרי ניקוי לניקוי אבנית ממכשיר המים/מכונת הקפה

אז מהי אבנית בעצם? ומדוע חשוב לנקות אותה ממכשירי החשמל?

במדינת ישראל רווחת התופעה של "מים קשים" שמוגדרים כריכוז גבוה של יוני סידן ומגנזיום במי השתייה. בטמפ' רגילה, יונים אלו מומסים בקלות ואינם מהווים בעיה כלשהי. אלא שכאשר מבצעים חימום של המים, אותם חומרים הופכים למעשה לאבנית שמצטברת בתוך מכשירי החשמל. האפקט הראשוני של היווצרות האבנית הוא התפתחות בעיות בגוף החימום, שהופך להיות "מצופה" כולו במשקעי אבן. כתוצאה מכך הוא אינו מצליח לחמם את המים כראוי בהספק החשמלי הרגיל, דורש יותר כוח ומתחמם ביתר. ניקוי האבנית נדרש גם למניעת סתימות בצינורות, משאבת המים, בפילטרים ובנקודות יציאת המים.

מעבר לצורך לנקות את האבנית לשם שמירה על המכשירים עצמם, האבנית אף עשויה להוות כר להתפתחות מיקרואורגניזמים שמזהמים את המים, כך שהסרתה חשובה גם לשמירה על הבריאות שלנו. חשוב גם לציין כי האחריות על מוצרים אלו עשויה לפוג במידה ולא מתחזקים אותם לפי הוראות היצרן, לרבות ביצוע ניקוי אבנית.

כיצד מתבצע תהליך ניקוי האבנית?

עבור מתקני מים קיימים מוצרים ייעודיים שנועדו להסיר את האבנית רגע לפני שהמים מחוממים. מדובר בקפסולות ייעודיות שמכילות מסירי אבנית בתוכן. את הקפסולות הללו יש להתקין במקום הפילטר, להשתמש לפי הוראות היצרן, ולאחר מכן יש להשיב בחזרה את הפילטר למקומו. למכונות קפה יש לרכוש מסיר אבנית שמיועד לדגם המכונה הספציפי ומגיע בצורה נוזלית בלבד. את החומר יש למזוג לתוך מיכל המים של המכונה, תוך ביצוע מספר מחזורי פעולה עד שמיכל המים מתרוקן. לאחר מכן מבצעים עוד מספר מחזורי פעולה עם מים נקיים.

חשוב גם לרכוש תרסיס מיוחד שנועד להתזה על הפיות של המכשירים (גם במקרה של מכונות קפה וגם של מתקני מים) למניעת סתימת פתח יציאת הנוזלים אל הכוסות.

דגשים חשובים נוספים

ישנם סוגי מוצרים רבים לניקוי אבנית, אך חשוב לבחור אך ורק בכאלה שמתאימים לסוג המכשיר שברשותכם ושמומלצים לכך על ידי היצרן שלו. כמו כן חשוב לדעת כי אסור בשום אופן להשתמש בשיטות ביתיות למיניהן דוגמת פיזור מלח, כלור או חומצת לימון.

בחרת יזמקו משקאות תוכלו לרכוש מתקני מים ומכונות קפה מהמותגים המובילים ביותר. כל עוד תקפידו על תחזוקה נכונה שלהם וניקוי אבנית לפי הוראות היצרן, אתם יכולים להיות בטוחים שתיהנו מהם לתקופה ארוכה.

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:

מבין לקוחותינו

מעוניינים בשירותינו?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: