לפרטים והצעת מחיר

 

בחרתם להתקין פרקט בדירתכם ואתם מתלבטים אם ואיך צריך לשמור עליו ולנקות אותו? אנו נגלה לכם עד כמה תהליך התחזוקה של פרקטים נוח ופשוט אם רק תפעלו לפי כמה הנחיות פשוטות. על מנת לשמור על איכות הפרקט לאורך שנים חשוב שתדאגו לתחזוקתו. אמנם לא מדובר בהתנהלות מורכבת או יקרה אך היא בהחלט נחוצה ויש לבצעה אחת לכמה שבועות.

איך לנקות ולתחזק פרקטים

איך מנקים פרקט?

ראשית כל, על מנת שהפרקט יחזיק מעמד וישמש אתכם לאורך שנים חשוב מאוד לנקות אותו. כמו רצפה מקרמיקה או מכל חומר גלם אחר, גם את הפרקט צריך לנקות. יחד עם זאת, קיימים פרקטים שאינם עמידים בפני מים ולכן אסור בתכלית האיסור לשפוך עליהם כמות רבה של מים. פרקים כאלה מכונים בדרך כלל 'פרקט למינציה' והדרך הנכונה ביותר לנקותו היא באמצעות מטלית לחה או מגבון לח לפרקט.

ניקוי הפרקט לא צריך לארוך זמן רב, גם אם מדובר בשטח נרחב של ריצוף הפרקט. יש להעביר על גבי הפרקט את המטלית הלחה, לשטוף אותה בתוך הדלי או תחת זרם מים ולהסיר מן המטלית את הלכלוך שהצטבר. על הפעולה הזו רצוי לחזור מספר פעמים וכך תבטיחו את ניקיון הפרקט.

כל אחד יכול להחליט את תדירות ניקוי הפרקט בהתחשב בנסיבות הבית אך אנו ממליצים על ניקוי שבועי. ישנם גם פרקטים עמידים בפני מים וניקוי של פרקט עמיד במים עשוי להיות פחות מסובך מכיוון שאתם יכולים לנקותו כמה שתרצו ולשפוך עליו מים ממש כפי שעושים עם ריצוף רגיל.

עם איזה חומר מנקים את הפרקט?

ישנם הרבה מאוד חומרים וסבונים הנמכרים בחנויות המיועדים לניקוי רצפות דמוי עץ ופרקט. לא נוכל לקבוע איזה חומר הוא האולטימטיבי אך ההמלצה העיקרית שלנו היא לרכוש סבון וחומר ניקוי המיועד לפרקט וזאת בכדי למנוע את הרס הפרקט.

מספר כללי אצבע לניקיון פרקט:

  1. רכשו חומרים המיועדים לניקיון פרקטים והשתמשו אך ורק בחומרים וסבונים המיועדים לרצפת פרקט.

  2. התייעצו עם מתקין הפרקט או החברה המספקת אודות ניקיון ותחזוקה של הפרקט. ישנן חברות העובדות בהתקנת פרקטים בפריסה ארצית ולהן וודאי ניסיון מקיף בתחום זה, עובדיהם ישמחו לייעץ ולהכווין אתכם איך לנקות את הפרקט.

  3. הקפידו על ניקיון תדיר אך לא תדיר מדי על מנת לא לפגוע באיכות הפרקט ובחומר גלם עצמו.
  4. היו עדינים בעת ניקוי המשטח ואל תשפשפו חזק מדי או תשרטו את הפרקט מכיוון שכך אתם עלולים לפגום בפרקט ולשנות את הצבע או הגוון שלו.
  5. בעת רכישת הפרקט התייעצו עם צוות המכירה על סוגי הפרקטים הקיימים בשוק, בדקו מה מהם אכן עשוי להתאים לכם והיו כנים עם עצמכם. אם אינכם יכולים להתמודד עם ההגבלות המינימליות שישנן בניקוי פרקט, אולי רצוי לחפש פתרון אחר.

 

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:

מבין לקוחותינו

מעוניינים בשירותינו?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: